Przejdź do treści

Czym jest PDR?

Kilka metod naprawy samochodu po gradzie, po szkodzie parkingowej, techniką PDR jakie stosowane są w naszym zakładzie pracy przez naszych techników.

Warto jednak zaznaczyć, że naprawa wgnieceń metodą PDR wymaga umiejętności i doświadczenia, warto skonsultować się z profesjonalnym warsztatem samochodowym specjalizującym się w tej technice.

  1. Uderzanie gumką wgniecenia: To podstawowa technika narawy wgnieceń. Składa się na nią umieszczenie gumki specjalnej wgniatanej części i uderzanie w nią młotkiem gumowym. To powoduje, że wgniecenie wraca do swojego pierwotnego kształtu.
  2. Wyciąganie za pomocą specjalnych narzędzi: Czasami można użyć długich, giętkich narzędzi do wyciągania wgnieceń spod blachy. Te narzędzia pozwalają na delikatne manipulowanie wgnieceniami, dopóki nie wrócą do pierwotnego kształtu.
  3. Użycie gorącego i zimnego powietrza: Technika ta polega na podgrzewaniu wgnieceń za pomocą gorącego powietrza  i natychmiastowym schładzaniu ich zimnym powietrzem sprężonym. Zmiana temperatury może spowodować, że blacha odzyska pierwotny kształt.
  4. Masa klejowa: Polega na przyklejeniu specjalnego kleju do wgniecenia, a następnie użyciu specjalnych narzędzi do wyciągania wgnieceń. Po usunięciu kleju wgniecenie powinno być mniej widoczne lub całkowicie zniknąć.
  5. Polerowanie i wykańczanie: Po usunięciu wgnieceń po gradzie można przeprowadzić polerowanie i wykańczanie, aby przywrócić połysk i jednolity wygląd powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *