Przejdź do treści

Metoda PDR

Metoda PDR (Paintless Dent Repair) jest profesjonalną i bezinwazyjną techniką usuwania wgnieceń po gradzie. Ta metoda ma wiele zalet, takich jak:

  1. Brak konieczności malowania: Metoda PDR nie wymaga stosowania farb ani lakierów, co oznacza, że oryginalny lakier samochodu pozostaje nietknięty. Dzięki temu unika się problemów z dopasowaniem koloru i zmianą struktury powłoki lakierowej.
  2. Szybka naprawa: W porównaniu z tradycyjnymi metodami naprawy, PDR jest zazwyczaj szybsze. Naprawa wgnieceń może być wykonana w krótkim czasie, często w ciągu kilku godzin, w zależności od skomplikowania uszkodzenia. Drobne wgniecenia po gradzie, usuwane są szybko oczywiście, bardzo duży wpływ ma nie tylko wielość uderzenia, ale ilość śladów powstałych po gradobiciu.
  3. Oszczędność kosztów: Naprawa wgniecenia metodą PDR jest zwykle tańsza niż tradycyjne naprawy karoserii samochodowej, które wymagają malowania. Brak potrzeby zakupu farby i kosztów związanych z malowaniem przekłada się na niższe koszty naprawy.
  4. Ochrona wartości samochodu: Usuwanie wgnieceń po gradzie, po szkodzie parkingowej przy użyciu metody PDR zachowuje oryginalny lakier samochodu, co ma pozytywny wpływ na jego wartość rynkową. Brak zmian w strukturze powłoki lakierowej przekłada się na lepszą estetykę i wartość samochodu w przyszłości.
  5. Bezinwazyjność: Metoda PDR jest bezinwazyjna, co oznacza, że nie ma konieczności cięcia, spawania ani użycia innych agresywnych technik. Wgniecenia są precyzyjnie wypychane i przywracane do pierwotnego stanu bez uszkadzania struktury powłoki.

Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie wgniecenia po gradzie, wgniecenia po kolizji parkingowej, nadają się do naprawy metodą PDR. Metoda ta jest skuteczna w przypadku mniejszych i średnich wgnieceń, które nie uszkodziły powłoki lakierniczej np przez grad. W przypadku poważniejszych uszkodzeń lub wgnieceń o głębokim zarysie konieczne może być skorzystanie z innych metod naprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *